E-ticaret Çözümleri

E-ticaret; İnternet üzerinden bir web sitesi vasıtası ile ürün veya hizmet alıp satmaya e-ticaret denilir. Günümüzün mobil teknoloji gelişmeleri ile artık e-ticaret normal bir şey haline gelmiştir. Artık ne istersek mobil cihazlarımız vasıtasıyla hemen Google arama motoruna girerek arıyoruz ve genelde % 99 istediğimizi ama pahalı ama ucuz olarak bulabiliyoruz.

Dünya genelinde en büyük şirket olarak Amazon tamamen e-ticaret bir site ile kendini dünya devi haline getirmiştir. Bu yıl tam olarak şirket değeri tam 1.000.000.000.000 $ ( Bir trilyon dolar) değere sahip bir şirket olmuştur.  Nedir peki bu şirketi böyle büyük bir dev haline getiren. Evet yanlış görmüyorsunuz. Bu hale gelme sebebi tamamen internete zamanında doğru yatırımlar ile bu hale gelmiştir. Sizde sitenize doğru yatırımlar ve doğru stratejiler uygularsanız kesinlikle büyüyeceksiniz.

E-ticaret Sistemleri Değerlendirme

İnternet piyasalarında bir çok e-ticaret web site yazılımları veya scriptleri karşımıza çıkmaktadır. Bunlar 500 tl. den başlayıp 50.000 tl. ye kadar çıkıyor.

Serbest piyasa olarak satılan bu tür sitelerin kendine has özellikleri ile beraber bir çok özelliği ortaktır. Eğer uygun fiyata ve bir çok özelliği içinde barındıran bir e-ticaret sitesi istiyorsanız doğru web sitesinde bulunuyorsunuz.

Organik seo olarak sizlere sunduğumuz e-ticaret paketlerimizde tüm özellikleri aktif olarak kullanabilirsiniz. Lite paket veya silver paket gibi özelliklerine göre ayırmıyoruz. Tüm özellikleri aktif olarak kullanabileceğiniz bir e-ticaret sitesi olarak sunuyoruz.

seo uyumlu web siteleri

PAKET ÖZELLİKLERİ ve FİYATLARI İNCELE

İndirimler ve Kampanyalar için lütfen Sosyal medya hesaplarımızdan Organik Seo Facebook Sayfamızı Takip edebilirsiniz.

E-ticaret Sistemlerinin Firma ve Markalar için Önemi

E-ticaret sistemleri diğer kurumsal sitelerden daha önemli ve daha detaylı bir yapıya sahiptir. İnternet üzerinden satış yapmak bir mağaza veya iş yerinden satış yapmakta hem daha kolay hem daha zordur. Kolay ve avantajlı yönleri daha çoktur. Öncelikle e-ticaret web sitenize gelen ziyaretçi zaten sattığınız ürünü almaya karar vermiştir. Artık almak için web sitelerini gezmektedir. Sizin sitenize gelen ziyaretçi sitenizdeki ürünü inceleyip sepete atar ve ödemesini yapıp siparişi tamamlar.

Mağazanıza gelen bir müşteri ise ürünü öncelikle dener başka ürünlere bakabilir. Bu durumda mağazanızda personelleriniz müşterilere ürünü satmak için bir diyalog kurar ve bu diyaloga göre ürünü satar veya satamaz. Mağazalar durum böyle iken E-ticaret siteleri üzerinde böyle değildir. sanal mağazanıza gelen ziyaretçi ürünün tüm detaylarını inceler ve satın alır. Böylece ürününüzü satmış olursunuz.

E-ticaret Site Tasarımları ve Özellikleri Neye Göre Yapılmalıdır?

E-ticaret sitelerinde en önemli unsurlardan birisi tasarımdır. Web site tasarımı öncelikle ziyaretçi odaklı olmalıdır. Ziyaretçilerin aradığı ürüne hızlı bir şekilde ulaşması tasarım için önemli bir unsurudur. Bunun için de tasarımı tamamen ziyaretçi odaklı olmalı ve iyi bir tasarım yapılmalıdır. Tasarımlarda ziyaretçilerin hızlı ve kolay bir şekilde aradığı ürüne ulaşmalıdır.

Bundan dolayı her zaman ziyaretçiler sanal mağazalarda karışık bir tasarım istemez ve daha basit ve daha kolay anlaşılır tasarımları tercih eder. En dikkat ettiyseniz büyük sanal mağazaların tasarımları genelde birbirlerine çok benzerler. Bu tasarımların benzerliği aslında birbirlerini kopyalamak değil istatistiklere ve kullanıcı deneyimine göre tasarımları yapılmıştır.

Hızlı Açılan E-ticaret Siteleri

Kullanıcıların alışkanlığına göre bu tasarımlar yapılır. İkinci bir konu ise sitelerin hızıdır. İnternet Sitelerinde hız çok önemli bir unsurdur. Ziyaretçi deneyimlerine bakıldığında yavaş çalışan sitelerden hemen çıkma onarı çok yüksektir.

Bunun sebebi hızlı açılmayan web sayfalarıdır. Mobil uyumlu web sitesi sayfamızı ziyaret edebilir ve bu konuda bilgi edinebilirsiniz.