Seo Nedir?

Seo ( Search engine optimization kelimelerini kısaltmasına denir. ) Arama motoru optimizasyonu (SEO) Dünyanın en büyük arama motorları Google, Yahoo veya Bing gibi arama motorlarında web sitenizin yüksek rütbe alma yöntemidir. Siteniz arama motorlarında olmasına rağmen, biz iyi bir arama motoru optimizasyonu çalışması ile, sitenizi daha çok ziyaretçi çekmek ve daha çok müşteri elde etmenizi sağlamak ve sitenize değer katmak için çok ama çok çalışıyoruz. Bu çalışmaları ise tamamen manuel olarak organik arama motoru optimizasyonu ile yapıyoruz.

Biz etkili ve uzun zaman kalıcı bir seo çalışması ile çalışmalarımızı yapıyor ve web sitelerinize değer katıyoruz. Böylece markanız veya web siteniz Arama motorlarında daha uzun zaman ilk sayfada gösteriliyor. Eğer markanızı tanıtmak ve web sitenize ziyaretçi çekmek isterseniz ( Web site ziyaretçileri potansiyel bir müşteridir.) lütfen bizimle hemen iletişime geçiniz.

Neden Organik Seo

Organik Seo ile web sayfalarınızı arama motorlarında ilk sayfalarda görmek herhalde her web sayfası olan firmaların hayalidir. İşte bu noktada sizlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Aramalarda üst sıralarda yer almak için hiç bir zaman çok geç değildir. Eğer karar verirseniz biz organik arama motoru optimizasyonu hizmeti ile sizlere en iyi ve en kalıcı optimizasyon hizmetlerini sunabiliriz. Yaptığımız çalışmaların tümü organik olup asla otomatik scriptler kullanmıyoruz.

Böylece gerçek kişilere ve gerçek ziyaretçilere ulaşabilirsiniz. Yaptıracığnız optimizasyon çalışmalarına dikkat etmeli ve itibarınızı zedelememelidir. Aksi halde her yapılan her arama motoru optimizasyonu çalışması web sayfanıza zarar verebilir. Öncelikle çalışma yapılmadan önce web sayfanız tamamen analiz edilmelidir.

Google Arama Motoru Optimizasyon Araçları Nelerdir?

Arama motoru Optimizasyonu araçlarının en başında kullanılan araçları sizler için aşağıda sırladık. Bu araçları kullanarak sitenizi daha iyi bir şekilde anlayabilir ve bu araçların önerileri doğrultusunda google arama motorunda ilk sayfaya gelebilirsiniz. Bu araçları kullanırken dikkatli olmalısınız. Aksi halde sitenizi Google arama motorunda yükseltmek isterken  daha aşağılara düşürebilirsiniz. Lütfen bu araçları gelişi güzel kullanmayın yapacağınız hamleler başınızı ağrıtabilir. HTML 5 gibi CSS 3 gibi kriterlere dikkat edilmelidir. Google son zamanlarda responsive siteleri daha ön plana almış durumda. Kesinlikle web sitenizi mobile uyumlu hale getirmelisiniz.

  1. SemRush Toolls — https://www.semrush.com/
  2. ahrefs Tools — https://ahrefs.com/tr/
  3. Moz  — https://moz.com/

Seo Çalışmasına Başlamadan Önce.

Öncelikle Web Sitenizin kodlamasına bakılmalı ve Seo’ya uyumlu mu yoksa değilmi bu kontrole edilmelidir. Eğer web sayfanızın Kodlaması uyumlu değilse ( Google her Altı ayda bir güncellenmek te ve bu güncellemeler de web sitelerinden yeni ve önemli yapılar istemektedir.) uyumlu hale getirmelisiniz. Aksi halde yapacağınız çalışmalar boşa gidebilir. Boşa gitmese dahi istediğiniz başarıyı asla yakalayamazsınız.  Bu nedenle birinci kural web sitesi kodlama analizidir. Gireceğiniz içerikleri arama motorlarına ne kadar iyi aktarabiliyor bu çok önemlidir. Arama motorları sitenize geldiğinde içeriklerinizi görebilmesi ve index’leyebilmesi için kesinlikle temiz bir kodlama ile web siteniz yapılmalı ve W3 kriterlerine uyumlu olmalıdır. 

Seo Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu ile Mobil Uyumlu Sitelerin Önemi

Günümüzde mobil cihazların önemini bilmeyen yoktur sanırım. Hemen herkes mobil cihaz kullanmaktadır. Son araştırmalara bakıldığında Tablet, Laptop, Akıllı telefon satışları patlamış durumdadır. Türkiye’de son yapılan araştırmalarda masa üstü bilgisayarların kullanımı hızla azalmaktadır. Anlayacağınız mobil cihazlarla daha çok aramalar yapılmaktadır.

Eğer web sayfanız mobile uyumlu hale getirmediyseniz kesinlikle bu konuyu dikkate almalısınız. Türkiye’de ve Dünya’da paralel olarak mobil cihaz kullanımında büyük bir artış var. Bundan da şu çıkıyor ortaya. Mobil cihazlardan daha çok arama yapılıyor. Eğer mobil cihazlardan daha çok arama yapılıyorsa ne yapmalıyız. Öncelikle web safyamızı mobil uyumlu web sitesi haline getirmeliyiz.

Kampanyalar ve İndirim Kuponları için lütfen Sosyal medya sayfalarımızı takip edin. Organik Seo Facebook Sayfası için lütfen ziyaret ediniz.