Organik Seo Nedir?

Organik seo kelimesini google arama motorunda arattığınızda reklamlardan sonra karşınıza çıkan sitelerde incelediğinizde bir çok cevap yazılmıştır. Bu sitelerin google arama motorunda ilk sıralara gelmesi de bir çeşit seo çalışmasıdır. Bu çalışmalar bazen manuel olarak SEO uzmanları tarafında yapılır bazen de bir yazılım tarafında yapılır.  Tamamen manuel olarak her hangi bir yazılım kullanmadan yapılan işlemlere organik seo çalışması denilir.   Bu çalışmalar da bir çok seo araçları kullanılabilir.

İstanbu seo ajansı

Kısaca Organik Seo

Organik seo arama motorlarına web sitenizi doğal yollardan ( Program veya script kullanmadan tamamen manuel olarak )optimize ederek tanıtma ve dijital ortamda, tüm sosyal medya ( Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram vb. ortamlarda paylaşım ve beğeni tamamen doğaldır. )ve diğer tanıtım sanal organlara tanıtmaya denilir. ( Bizim bildiğimiz bu belki siz farklı bilebilirsiniz. 🙂 ) Organik Seo Arama motoru optimizasyonu  hizmetleri ile her müşteri için olağan üstü bir değer ile yaklaşmaktadır. Öncelikle müşterilerinin istek ve gereksinimleri doğrultusunda ihtiyaçları çerçevesinde web site analizi, Dijital pazar analizi, Dijital pazara sunulan ürün analizi, Anahtar Kelime analizi ile en uygun bütçe çerçevesinde neler yapılabilir ve nasıl bir yol haritası çıkarılır, hızlı, iyi bir strateji ile hedefler doğrultusunda çalışan Web Pazarlama Ajansıdır.

BİZİ ARAYIN MESAJ GÖNDERİN

Organik Seo özellikle dijital pazarlama ve seo operasyonları ile talep ve istekler doğrultusunda çalışmayı hedefleyen bir dijital pazarlama ve Seo optimizasyon hizmetleri sunan Dijital Ajans’dır.

Organik Seo ve Altın Kuralları

 • Ürün Analizi
 • Web Site Analizi
 • Anahtar Kelime Analizi
 • Dijital Medya Analizi
 • Rakip Analizi
 • Lokasyon Analizi
 • Hedef Analizi
 • Ziyaretçi Analizi
 • Müşteri Analizi

Biz organik seo olarak sizlere bu soru ve sorunların cevaplarını hızlı, stratejik, garantili bir şekilde cevaplıyoruz. Sorunlarınız yukarıda yazılı ise her zaman sizler ile çalışabiliriz. Fakat sorunlarınız bunların dışında ise sizinle çalışma şansımız olmayacaktır. Biz bildiğimiz ve sevdiğimiz işi yapıyoruz. Başkalarının işine de burnumuzu sokmayı düşünmüyoruz.

Organik Seo Çalışmasında Yapılması Gerekenler

 1. Web Siteniz ziyaretçiler için yeterli bilgiyi barındırıyor mu ve ziyaretçilerin ilgisini çekiyor mu?
 2. Bir günde sitenize kaç ziyaretçi geliyor?
 3. Web sitenize hangi sanal mecralardan ziyaretçi geliyor?
 4. Web Sitenizde ziyaretçiler ne kadar bekliyor ve hangi sayfaları inceliyor?
 5. Web siteniz ne kadar hızlı?
 6. Web Siteniz Seo uyumluluğu ne kadar? ve Arama motorları botları sitenizi index’liyor mu?
 7. Web siteniz Dünya’nın en büyük Arama motoru Google’da ilk sayfada çıkıyor mu?

Organik seo olarak sizler için sunacağımız hizmetler nelerdir bir bakalım ve inceleyelim.

 1. Web siteniz var ise mevcut sitenizi firma veya markanızı ne kadar iyi yansıtıyor veya markanız için yeterli bilgilere sahip mi buna bakıyoruz. Eksikleri varsa gideriyoruz, daha yararlı bilgiler ile markanızı daha iyi yansıtacak şekilde ilgileniyoruz.
 2. Eğer web sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizin sayısını ve demogoloji bilgilerini bilmiyor iseniz size bunları sağlıyoruz. Böylece ziyaretçileriniz ortak özelliklerini vb. bilgileri edinmiş oluyorsunuz.
 3. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek bilgiler ışığında daha uzun süre web sitenizde kalmasını sağlıyoruz ve böylece ziyaretçileriniz web sitenizi unutmamış oluyor. Böylelikle web sitenize geri dönüşüm sağlıyoruz.
 4. Web sitenize gelen ziyaretçiler hangi sanal ortamlardan geliyor ( Arama motoru, Sosyal medya, direkt ziyaret vb. ) bunları inceliyor ve daha çok sanal mecradan gelmesini sağlıyoruz. Böylece size fazladan ziyaret ve müşteri sağlıyoruz.
 5. Eğer Web siteniz hızlı açılmıyor ve ziyaretçiler bu sebepten hemen çıkıyor ise bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Böylece web sitenize gelen ziyaretçileriniz sitenizden çıkmamış oluyor ve buda size müşteri olarak yansıma olasılığını artırıyor.
 6. Web siteniz arama motorlarında çıkmıyor ise seo ‘ya uyumlu olmadığını göstermektedir. Bizde sitenizi seo ‘ya uyumlu hale getirip sitenizin tüm sayfalarını Arama motorlarına tanıtarak daha çok çıkma olasılığını artırıyoruz. ( Aslında olasılık demeyelim Arama motorlarında çıkmanızı direkt olarak sağlıyoruz. Olasılık diye bir terimi kabul etmiyoruz. Google ilk sayfa Garantili Seo yapıyoruz.)
 7. En önemli sorunlarınızdan biri işte bu. Siteniz anahtar kelime aramalarında ilk sayfada çıkıyor mu? Biz organik seo olarak sizi istediğiniz anahtar kelimede Google gibi arama motorlarında ilk sayfada çıkmanızı Garanti ediyoruz. Yalnız yanlış bil vermeyelim biraz uzun sürebiliyor fakat Garanti ilk sayfada çıkıyorsunuz. ( Aksi halde verdiğimiz zaman zarfında ilk sayfada çıkmadığı takdirde aldığımız ücretleri geri iade ediyoruz. )

Türkiye’de Organik Seo yapan ve Google ilk sayfada çıkmayı garanti eden ilk ve tek dijital seo ajansı ünvanına sahibiz. ( Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Artık sizde bizim bir müşterimiz olma özelliğine sahip oldunuz, Eğer hemen karar verirseniz hemen burayı Organik Seo İletişimi tıklayınız )

Kampanyalarımız ve İndirim kuponlarımız için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz. İndirim kuponlarımız sınırlı sayıda kullanılacaktır.