WordPress Site Kurulumu Detaylı Anlatım

WordPress Site Nasıl Kurulur Tüm Aşamaları ile Resimli Anlatım; Merhaba.  WordPress Site Kurulumu yazımız umarım hoşunuza gider. Öncelikle WordPress site nasıl kurulur ve eklentileri yönetimi, ayarları ve tüm detayları ile sizlere daha doğrusu yeni başlayan arkadaşlara anlatmak içi bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım makalem okumaya değer olur. Eğer beğenirseniz lütfen paylaşmayı unutmayın.

WordPress site kurulumu. WordPress Install

Öncelikle bunun için bir alan adı yani domain’e ihtiyacımız var ve birde Hosting’e ihtiyacımız var. Eğer domain ve hostingimiz hazır ise hadi başlayalım.  WordPress’in kurulum dosyasını www.wordpress.org ‘dan indirmeliyiz. Bu kurulum tamamen manuel kurulumdur. Birde otomatik hosting panelinde yani cpanel kullanıyorsanız softaculous yazılımı yüklü ise cpanelden otomatik olarak veri tabanı oluşturup da yükleyebilirsiniz. Fakat ben burada manuel olarak nasıl yüklenir onu anlatayım istedim.

Öncelikle hosting panelimizde Mysql veri tabanı oluşturmalıyız. Mysql veri tabanı oluşturduğumuzda veritabanı adı, veritabanı kullanıcı adı ve kullanıcı şifresini bir yere not edelim. Bu arada birde tüm izinleri vermeliyiz. Bu izinler wordpress script’in çalışması için geçerli olacaktır.

Mysql Veritabanı Oluşturma.

Yukarıdaki resimde Cpanelinizde MySQL veritabanı sihirbazına tıklayıp açılan yeni penceredeki adımları takip edin.  Aşağıdaki resimlerde ise adım adım gösterilmektedir. Bu adımları uyguladığınızda MySQL veritabanımız hazır olacak. Artık worpdress.org’dan indirdiğimiz dosyayı wordpress.zip dosyasından çıkarıp herhangi bir ftp programı ile sunucuya göndermek kalacak.

Organik Seo Ajansı tarafından yayınlanan içeriklerimizi paylaşabilirsiniz. Unutmayın ki Bilgi Paylaştıkça daha güzel ve yararlıdır. Organik Seo Facebook Sayfamızı Ziyaret edebilirsiniz.